Nastavení cookies
Pečivo jako za starých časů

Pečeme podle původních receptur

Profil společnosti

Společnost PEKAŘI a spol., spol. s r.o. se zabývá výrobou pekárenských výrobků a jejich dodávkou do prodejen svých obchodních partnerů v oblasti Ostravy a části sousedních okresů Karviná, Opava a Frýdek-Místek.

Výroba pečiva probíhá v průmyslové pekárně na Porubské ulici, která přešla do vlastnictví společnosti počátkem roku 1996, v rámci privatizace provozoven státního podniku Pekárny Ostrava.

Společnost patří k významným výrobcům především běžného a jemného pečiva. Výroba v pekárně "U věžiček" na Porubské ulici byla zahájena v září roku 1960. Již téměř 60 let je zdejší výroba pečiva zajišťována podle tradičních receptur, výhradně za použití kvalitních surovin, což významně napomáhá vytvářet dobré jméno pekárny u našich zákazníků a obchodních partnerů.

Cílem společnosti a jejich 120 zaměstnanců, je pokračování v tradici výroby širokého sortimentu běžného a jemného pečiva a každodenním spolehlivém zajišťování požadavků obchodních partnerů na kvalitu a sortiment pekárenských výrobků, jejich zdravotní nezávadnost a služby spojené s jejich dodávkou.

Abychom mohli prokázat plnění i nejnáročnějších požadavků na dosaženou úroveň systému zdravotní nezávadnosti výroby pečiva vyžadovanou u svých dodavatelů zahraničními obchodními řetězci, přistoupili jsme v roce 2013 k certifikaci výroby dle normy IFS Food verze 6 a po úspěšném absolvování auditu získali certifikát IFS od renomované společnosti Bureau Veritas Certifikation Denmark, a úspěšně jej koždoročně obhajujeme.

Kromě produkce pekárenských výrobků se aktivity společnosti zaměřují i na budování sítě vlastních prodejen. Od roku 2009 jsme postupně získali prodejní plochy v Ostravě, Karviné a Havířově, které následně prošly celkovou rekonstrukcí a byly vybaveny novým interiérem, tak aby splňovaly naši představu o designu a nabídce zboží našich vlastních maloobchodních prodejen.