Nastavení cookies
Pečivo jako za starých časů

Pečeme podle původních receptur

Historie pekárny

Výstavba pekárny byla zahájena v roce 1958. Důvodem byla potřeba výrazného zvýšení kapacit pro zabezpečení zásobování obyvatel Ostravy a její nově budované části - Poruby. Zkušební výroba byla zahájena 12. září 1960, plná kapacita výroby byla dosažena v roce 1961. Zpočátku byla pekárna zaměřena na produkci běžného a jemného pečiva. Po roce 1964, kdy byla zprovozněna nová průmyslová pekárna v Martinově, se výroba více orientovala na jemné pečivo. Postupem času se pekárna stala rozhodujícím výrobcem tohoto druhu pečiva pro Ostravu a blízké okolí.

Do roku 1989 byla součástí Severomoravských pekáren a cukráren. Od roku 1991 patřila k provozovnám státního podniku Pekárny Ostrava. Následně se v rámci privatizace, v roce 1996, stala majetkem společnosti PEKAŘI a spol., spol. s r.o. Novodobá historie pekárny je pak ve znamení postupné rekonstrukce výrobních provozů a technologického vybavení, zakončená v roce 2012 celkovou revitalizací 4 podlažního budovy na Porubské ulici.

Sortiment výrobků pekárny v současné době zahrnuje zhruba 180 druhů chleba, běžného a jemného pečiva. Převážná část produkce směřuje do prodejen tzv. nezávislých maloobchodních prodejců a do vlastních prodejen, dále pak do prodejen regionálních obchodních řetězů společností. Naše pečivo také najdete              v ostravských prodejnách Albert a Hypernova, provozovaných společností Albert ČR.